Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Radek Wośko Atlantic Quartet | Koncert w Niezłej Sztuce

23 listopada 2019, godz.: 20:00 - 23:00

30zł
Radek Wośko Atlantic Quartet

Radek Wośko Atlantic Quartet

Radek Wośko Atlantic Quartet

Radek Wośko Atlantic Quartet to projekt flagowy, założony przez polskiego perkusistę jazzowego i kompozytora z Kopenhagi Radka Wośko, który wydał już 10 albumów z własną muzyką, a także wystąpił w uznanym przez krytyków międzynarodowym projekcie z udziałem niedawno zmarłego polskiego trębacza Tomasza Stańko.

Zespół łaczy muzyków z Danii, Norwegii i Polski, prezentując nowoczesny jazz na najwyższym poziomie. Muzyka czerpie zarówno z głębokich słowiańskich korzeni, kultury nordyckiej, jak i współczesnej muzyki klasycznej.

Członkowie grupy są solidnie zakorzenieni w nowoczesnym jazzie, ale tworzą równolegle w innych dziedzinach sztuki; Stian Swensson jako kompozytor muzyki kameralnej i Søren Gemmer z akustyczno-elektroniczną improwizacją i czytaniem poezji z duńskim aktorem Thure Lindhardtem.

Zespół grał na wielu znakomitych festiwalach, w tym Jazztopad Festival (PL), Hanza Jazz (PL), Copenhagen Jazz Festival (DK) i HC Andersen Festival w Odense (DK).

„Z drugiej strony zespół Radka Wośko zintegrował heterogeniczne elementy z różnych gatunków dzięki wyrafinowanemu, starannemu sposobowi kształtowania konturów i rzeźbienia dźwięku”.

Henning Bolte, jeden z wiodących dziennikarzy jazzowych w Europie, dziennikarz w Jazzism (HOL), Written In Music (HOL), recenzja koncertu z Jazztopad Festival w Polsce w 2017 r.

Szczegóły

Data:
23 listopada 2019
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
30zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Niezła Sztuka
Sobieskiego 18
Rzeszów, podkarpackie Polska