- To wydarzenie minęło.
Sexbomba i TZN Xenna w klubie Vinyl
SEXBOMBA
W sytuacji, gdy swą amunicję wystrzelały Pistolety Sexu, gdy swój magiczny wymiar zaczynało tracić hasło Sex, Love and Rock and Roll, poczuliśmy, iż jest to najwłaściwszy moment żeby zdetonować ładunek o nazwie SEXBOMBA! I skumulować jego energię w wąska wiązkę rock and rollowego ognia……
Zespół SEXBOMBA gra nieprzerwanie, od 1986r. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim w 1986r. Muzyka SEXBOMBY to kombinacja punk rocka i rockandrolla.
Do tej pory SEXBOMBA nagrała:
- „To Niemożliwe”1990,
- „Alkohol”1992,
- „Zamachy Bombowe” 1993,
- „Boom” 1993,
- „Viva” 1996,
- „Hallo, To Ja”1999,
- „Woda.Woda.Woda.” 2000,
- „Historia jakiej Nie Znał Świat” 2001,
- „Newyorksyty” 2005,
- „Lekcja Historii” 2006,
- 3 płytowy box „SEXXBOMBA na XX lecie” 2007,
- reedycję „Vivy” z koncertem DVD z „Przystanku Woodstock” 2009,
- „Ctrl+Alt+Delete” 2011,
- reedycję „Zamachy Bombowe/Boom” 2012
- i najnowszy album „Abstrahuj” z listopada 2013 r.
Wystąpiła m. in. na Festiwalach w Jarocinie, Przystanku Woodstock, węgierskim AORA festiwalu, Mazowieckim Festiwalu Rockowym. SEXBOMBA ma najdłużej działającą stronę internetowa polskiego wykonawcy. Strona zespołu SEXBOMBA powstała jako pierwsza w 1997 roku. Zespół SEXBOMBA występował na scenie m. in. z Buzzcocks, G.B.H, Vibrators, 999, Bones, Generators, UK Subs, Anti Nowhere League, Toy Dolls, PTTB. W utworze Sexbomby „Raz przeżyty dzień” z albumu „CTRL+ALT+DELETE” oprócz Roberta Szymańskiego zaśpiewali gościnnie: Siczka (KSU), Harcerz (ANALOGS), Zygzak (TZN XENNA), Cichy (FORT BS), Iglak (BULBULATORS), Jaromir (WC) oraz Marek Wiernik – pierwszy propagator muzyki punk rockowej na antenie polskiego radia. Do utworu we wspomnianym składzie również powstał teledysk. Jest to największa tego typu produkcja w historii polskiego punk rocka.
Najnowszy album Sexbomby – „Abstrahuj” wydany został w listopadzie 2013 r i zawiera dawkę energetycznego, nowoczesnego punk rocka. Został wyróżniony przez miesięcznik Teraz Rock. Promują go jak dotąd trzy teledyski „Mały promil” i „Idziesz czy nie idziesz?” i „Era GMO” dostępne na youtube. Skład zespołu: Robert Szymański śpiew, Maciek Gortatewicz – gitara, Piotr Welcel – bass, Dominik Dobrowolski – perkusja.
Więcej informacji: www.sexbomba.band.pl oraz na fejsbukowym fampejdżu zespołu
SexBOMBA – „Mały promij”
TZN Xenna
to zespół którego początki sięgają roku 1981-ego. Założony pierwszego sierpnia 1981 roku przez Zygzaka, Czombego, Goga i Marka zespół działał do maja 1987 roku w Warszawie. W ciągu sześciu lat istnienia występowali w nim także Sidnej, Falkonetti i Dynia. Falkonetti miał bardzo duży wpływ na brzmienie zespołu od 1984 roku.
Razem z Markiem stworzyli bardzo płodny tandem kompozytorski. Ich współkompozycje „Bankier, oficer, polityk czy ksiądz”, „Miasto’, „Ola, Ola, Ola, lej” uzupełnione perkusją Dyni i wokalem Zygzaka do dzisiaj cieszą się popularnśocią. Grający od 1984 roku Dynia doskonale wpasował się w nowe brzmienie zespołu. W składzie: Marek, Dynia, Zygzak i Falkonetti nagrali pierwszy winylowy 7″EP „Dzieci z brudnej ulicy” Na płycie znalazł się także utwór „Ciemny Pokój”.”Gazety mówią” i „Nasz świat” znalazły się na składance „Jak Punk to Punk”. Oba wydawnictwa firmował Tonpress.
Od 2010 roku zespół działał w składzie: Tele Kesur, Dynia, Klaus i Zygzak. Premierowy występ podczas festiwalu „Rock Na bagnie 2011” został dobrze przyjęty przez publiczność. Oprócz znanych z lat 80-tych utworów zespółzagrał swój nowy utwór „Niegrzeczny pomysł”. Ostatecznie jako „Kałasznikow” stał się zwiastunem nowego rozdziału w histori Tzn Xenna. Koncert 26.11.2011 w Suwałkach stał się pierwszym krokiem do klubowych spotkañ z publicznocią.
Entuzjastyczne przyjęcie prze młodą i dorosłą publiczność utwierdziło zespół w słuszności podjętej decyzji o powrocie na scenę.
17.12.2011 Tzn Xenna po raz pierwszy od 24 lat wystłpiła w Warszawie. Koncert w Punkt Radio Luksembourgh obejrzało prawie 800 osób. Przy dźwiękach znanych utworów publicznść zdzierała sobie gardła śpiewając razem z zespołem. „Kałasznikow” i „Wolacy” zostali dobrze przyjęci a na bis wystąpił GoGo Szulc (pierwszy perkusista TZn Xenna) grając „Gumę” i „Religię”. Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po „Dzieciach z brudnej ulicy” winylowej epki: „1981-2011” w Refuse Records i Tzn Annex.
Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaży jeszcze przed wytłoczeniem. Zespół promował singla koncertując w wielu miejscach w Polsce.
W kwietniu 2012 roku TZN Xenna weszła do studia i zarejestrowała materiał na trzeci¹ 7″EP „cierwo”. Tym razem premiera odbyła sie na zacnym D.I.Y. Hardcore Punk Fest. W piątek trzynastego lipca dwa tysiące dwunastego roku zagralimy koncert w gdyńskim klubie”Ucho”. Wydawcą obu winyli jest REFUSE RECORDS i TZN ANNEX.
21.07.2012 roku po raz pierwszy w swojej historii Tzn Xenna zagrała na Jarocin Rock Festiwal. Należymy do nielicznych zespołów ktore wypromowały się bez udziału w tym festiwalu w latach 80.
We wrześniu 2012 zagrał swój pierwszy zagraniczny koncert, który odbył się w Berlinie i który z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Tak samo jak kolejne zagraniczne koncerty w UK (Londyn i Bristol, min. z Disorder) czy ponownie Berlin (z Maailmanloppu).
W listopadzie 2012 ukazała się płyta CD „Dziewczyny w pogo” („Girls in the pit”) w Fonografika. Płyta zawiera nagrania z singli „1981-2011” oraz „Ścierwo”, a także kilka nowych utworów. Tym samym stając się pierwszą pełnowymiarową studyjną płytą zespołu.
Na początku 2013 od zespołu odszedł basista Klaus. Na jego miejsce wszedł dotychczasowy techniczny Krzysiek Pankiewicz. W tym składzie zespół koncertował na terenie całego kraju min. z DOA czy Analogs, a także brał udział w festiwalach jak Rock Na Bagnie, XX-lecie Refuse, Fląder Festiwal czy Summer Riot Festiwal w Czersku.
W listopadzie ukazała się najnowsza płyta zespołu „Czart PRL-u”. Pierwszy winylowy LP w historii zespołu ukazał się w Refuse Records i Tzn Annex, wersja CD w Fonografika. Materiał zawiera 13 dynamicznych utworów, z których część powstała na początku lat 80., a reszta to kompletnie premierowe numery. Wszystkie one utrzymane w charakterystycznym dla zespołu stylu, z klasycznym punkowym pazurem. Drapieżnymi, a jednocześnie melodyjnymi kompozycjami i z tekstami, które nie obawiają się komentować obecnej rzeczywistości tak, jak nie obawiały się jej komentować w czasach cenzury w latach 80.