Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Mr Pollack w Jameson Pubie

25 października 2014, godz.: 20:00

zł10 – zł12
Mr Pollack w Jameson Pubie

Mr Pollack w Jameson Pubie

25 października w rzeszowskim Jameson Pubie wystąpią bracia Polak oraz Gibson. Koncert szczególnie polecamy wszystkim fanom gitarowych brzmień :)

Biografia zespołu

Obecny skład zespołu:

Jacek Polak-Guitar,Vocal
Grzegorz Polak-Drums
Bartłomiej „Gibson” Filip-Bass,Vocal

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK…)(gitara,vocal,programowanie) i Grzegorz Polak (Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery..)(bębny,aranżacje)

Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records ,dla której nagrali płytę pt.”QŃ”.

W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in’93 International, występując z niesamowitym gitarzystą Jackiem Królikiem („Brathanki”,) i rewelacyjnym basistą Piotrem Żaczkiem (obecnie znany sideman). W 1995 firma „GK” podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt.”Manhattan-One” w nagraniu ,której wziął udział Grzegorz Skawiński gitarzysta zespołu O.N.A./Kombi

Rok 1997 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów „Gitara i Bas” umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii „Nowa Nadzieja Gitary” w corocznym plebiscycie czytelników. W 1998 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa „Professional Music Press” mistrzowskie instruktażowe video dla gitarzystów pt.”Granie Na Manhattanie”, w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty „Manhattan-One”.

Lata 1997-2000 Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem „Real Deal” podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. „Air On 6 Strings” zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov („Lot Trzmiela” na gitarę elektryczną) itd.

W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa „Guitar 9 Records” uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy

W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową „Millerecords” na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

Więcej na stronie zespołu MrPollack.pl

 

 

 

 

 

Mr Pollack -„Marsz Turecki

Szczegóły

Data:
25 października 2014
Godzina:
20:00
Koszt:
zł10 – zł12
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Jameson Pub
Moniuszki 4
Rzeszów, 35-310 Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
jamesonpub.pl