- To wydarzenie minęło.
Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756
Mówi się, że dźwięk barokowych skrzypiec uzdrawia i potrafi przenieść do innej epoki. Świat instrumentów dawnych ma swój niezwykły czar, który będzie można odkryć podczas trasy koncertowej austriackiej orkiestry Orchester 1756, już w styczniu. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry z Salzburga, odbędzie się 14 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.
ORCHESTER 1756
ORCHESTER 1756 został założony przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera w 2006 roku w Salzburgu i propaguje styl i retoryke muzyki XVII i XVIII wieku, organizuje cykl koncertów przez cały rok w Salzburgu, Wiedniu i Monachium.
Od 2014 roku grecki skrzypek Dimitris Karakantas występuje jako koncertmistrz i solista. Zespół współpracował z wiodącymi artystami, grajac m.in.: w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozena Angelova, Roberto Gonzalez, Sheng-Fang Chiu),w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christoph Urbanetz), na festiwalu Mozarta w Bratysławie,oraz na festiwalu „Stars and Rising Stars” (Mojca Erdmann i Vesselina Kasarova) w Bad Kissinger.
Konstantin Hiller
Orkiestra ORCHESTER 1756 została założona przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera w 2006 roku w Salzburgu i propaguje styl i retoryke muzyki XVII i XVIII wieku. ORCHESTER 1756 organizuje cykl koncertów przez cały rok w Salzburgu, Wiedniu i Monachium. Od 2014 roku grecki skrzypek Dimitris Karakantas występuje jako koncertmistrz i solista. Zespół współpracował z wiodącymi artystami, grajac miedzy innymi w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozena Angelova, Roberto Gonzalez, Sheng-Fang Chiu), w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christoph Urbanetz), na festiwalu Mozarta w Bratysławie oraz na festiwalu „Stars and Rising Stars” (Mojca Erdmann i Vesselina Kasarova) w Bad Kissinger.
Koncertmistrz i solista Dimitris Karakantas
Dimitris Karakantas urodził się w 1987 roku w Larissa w Grecji. Ukończył studia na University of Music w Wiedniu jako student prof. Günter Pichler i Joanny Madroszkiewicz. Studiował także skrzypce barokowe w Akademii Muzycznej „Franz Liszt” w Weimarze i Mozarteum Salzburg u prof. Midori Seiler. Jest zwycięzcą wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Występuje jako solista z renomowanymi orkiestrami jak Staatsorchester Ateny, State Orchestra of Thessaloniki, Danish Radio Orchestra, Sofia Philharmonic, Iceland Symphony Orchestra, Evergreen Symphony Orchestra, National Greek Radio Orkiestra, National Symphony Orchestra of Cyprus, Prague Radio Orchestra, Camerata Ateny. Dimitris Karakantas gra na skrzypcach Paolo Antonio Testore z roku 1757.
Bilety na koncert orkiestry Orchester 1756
Bilety w cenie 149 zł i 189 zł.
Orchester 1756 Salzburg
Dimitris Karakantas – skrzypce barokowe
Konstantin Hiller – klawesyn, prowadzenie muzyczne
Program koncertu
Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia A-dur KV 201
Allegro moderato – Andante
Menuetto Trio – Allegro con spirito
Joseph Haydn – Symfonia fis-moll „Pożegnalna” Hob. I:45
Allegro assai – Adagio
Menuet. Allegretto Trio – Finale. Presto Adagio
Przerwa
Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku”
Koncert I „Wiosna“ op. 8/1
Allegro – Largo e pianissimo – Allegro
Koncert II „Lato“ op. 8/2
Allegro non molto. Allegro – Adagio. Presto – Presto
Koncert III „Jesień“ op. 8/3
Allegro – Adagio – Allegro
Koncert IV „Zima“ op. 8/4
Allegro non molto – Largo – Allegro