Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wojciech Gruszczyński z zespołem w klubie Szafa

30 kwietnia 2014, godz.: 21:00

10zł

wojciech-gruszczynski-koncert-szafa-music-club-rzeszow

Wojciech Gruszczyński finalista The Voice of PolandBardzo serdecznie zapraszamy 30 kwietnia na koncert Wojtka Gruszczyńskiego, finalisty II edycji The Voice of Poland.

Wraz z zespołem, Wojtek zaprezentuje bardzo ciekawy repertuar opierający się o utwory z autorskiej płyty oraz znane covery, również te, które usłyszeć można było w programie The Voice of Poland.

Przykładowe występy:

Start: 21:00
Wstęp: 10 zł (bilety do kupienia w klubie, w godzinach jego otwarcia)

Wojciech Gruszczyński

Wokalista, gitarzysta, kompozytor, aranżer, autor tekstów. Od 1997 roku lider grupy The Stage, z którą zagrał setki koncertów w kraju i zagranicą. Jako muzyk sesyjny współpracował z wieloma artystami sceny rozrywkowej i jazzowej. W roku 2009 wraz z założycielem grupy De Mono Markiem Kościkiewiczem, nakładem Universal Music Polska, nagrał płytę Stereo Project „Air”, następnie zaś z formacją The Stage płytę autorską pod tytułem „Persona non grata”.

Na pytanie o muzykę w jego życiu odpowiada:

„Nie do końca jestem pewien czym muzyka jest dla mnie, a czym dla muzyki jestem ja. Kiedyś myślałem, że właściwie artystą staje się tylko wtedy, kiedy zachodzi swojego rodzaju symbioza ostateczna, w której dwa składniki nie mogą bez siebie istnieć, dzisiaj stwierdzam, że to komensalizm. Powstaje więc pytanie, czym muzyka jest dla współczesnego odbiorcy; i tu zdaje się wszystko ma swój początek i koniec. Pisząc swoje kompozycje całkowicie oddaję się egoistycznej mocy odczuwania, pewnego rodzaju abstrakcji pojęć, bawię się niewiedzą, dzięki czemu dochodzi w końcowej fazie do zderzenia emocji semantyki, a więc niejako przekaźnika – mostu, między artystą a odbiorcą. Od kiedy pamiętam dążę do tego (być może czasem nieświadomie), aby moje kompozycje były nieco inną formą piosenek – bynajmniej chodzi tu o figurację, skomplikowane rozwiązania metryczne, czy inne wysublimowane muzyczne zabiegi – ale o ich charakter, przekaz; aby istota owego przekazu była na krawędzi tego co osiągalne dla wszystkich i tego co każdy może odczuć tylko indywidualnie. Nie zawsze zostaje to zrozumiane, być może – jak powiedział kiedyś po koncercie pewien tajemniczy słuchacz – urodziłem się za późno, a umrę za wcześnie. W każdym razie nieustannie będę pławił się w tym nieodgadnionym, a zarazem dostępnym dla wszystkich i jedynym doskonałym zwierciadle duszy”.

Obecnie Wojtek przygotowuje dwa albumy: jeden związany z 20 rocznicą śmierci Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty grupy Dżem oraz autorski, którego premiera przewidywana jest na wiosnę tego roku.

Szczegóły

Data:
30 kwietnia 2014
Godzina:
21:00
Koszt:
10zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Szafa Music Club
3 Maja 13
Rzeszów,
+ Google Map
Telefon:
17 850 8031