Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wacław Zimpel i zespól JAVVA w Rzeszowie

10 grudnia 2021, godz.: 19:00 - 21:00

30zł – 50zł
Wacław Zimpel. Koncert w Rzeszowie

Wacław Zimpel i JAVVA. Koncert w Rzeszowie

W piątek 10 grudnia w Rzeszowie, niezwykli i wartościowi artyści, koncertujący po całej kuli ziemskiej, zagrają w wyjątkowej odsłonie magiczny koncert. W BWA pojawi się Wacław Zimpel i zespół JAVVA.

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, dolna sala
Początek koncertu: 19:00
Bilety: w cenie od 30 do 50 zł dostępne na stronie Niezła Sztuka

Wacław Zimpel

Wacław Zimpel. Koncert w RzeszowieKlasycznie wykształcony klarnecista, producent muzyczny i kompozytor. Zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny.

Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że Zimpel bardzo szybko zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę.

Płyta „Lines”

Wydana w 2016 roku solowa płyta „Lines” okazała się przełomowa w karierze artysty ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych, które stały się jego nową fascynacją. Niespodziewanie Zimpel zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i wspólne projekty z wizjonerami współczesnej elektroniki jak James Holden, Shackleton czy Forest Swords. Współtworzył orkiestrę Resonance Kena Vandermarka. Współpracuje także z Hamidem Drakiem, Michaelem Zerangiem, Mikołajem Trzaską, Klausem Kugelem, Bobbym Few, Perrym Robinsonem, Gabą Kulką.

W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko. New York Times nazwał Zimpla „muzycznym kameleonem”. Laureat Paszportu Polityki 2016 w kategorii „Muzyka Popularna„. Obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na światowej scenie muzyki improwizowanej. Inspiracje czerpie przede wszystkim z sakralnej i rytualnej muzyki różnych kultur.

Wacław Zimpel – „Lines“

 

JAVVA

JAVVA. Koncert w RzeszowieJavva to pięciu doświadczonych muzyków obecnych na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad (m.in. Hokei, Xenony, Alameda Organisation, T’ien Lai, Contemporary Noise Quintet, SOMETHING LIKE ELVIS, Mitch & Mitch).

Razem eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii inspirowanej muzyką afrykańską i latynoamerykańską.

Postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, punkową energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z popowymi melodiami.

 

JAVVA skład:

  • Piotr Bukowski – gitara
  • Łukasz Jędrzejczak – wokal i instr. klawiszowe
  • Bartek Kapsa – perkusja
  • Macio Moretti – parkusja, gitara
  • Mikołaj Zieliński – bas, wokal

JAVVA – „Kua Fu“ ​

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
30zł – 50zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Niezła Sztuka
Sobieskiego 18
Rzeszów, podkarpackie Polska