Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sublunar – drugi koncert online organizowany w ramach cyklu Rze:Tony

18 grudnia 2020, godz.: 20:00 - 21:30

Bezpłatnie
Sublunar - koncert online Rze:Tony

RZE:TONY – DRUGI KONCERT ONLINE JUŻ 18 GRUDNIA!

Rze:Tony, czyli najlepsze Tony w Rzeszowie, to nowy cykl koncertów online organizowany w ramach Festiwalu Tony, którego pierwsza edycja odbyła się latem. W ramach projektu odbędzie się 6 koncertów transmitowanych z Estrada Studio.

Sublunar - koncert online Rze:Tony

Drugi koncert online odbędzie się 18 grudnia 2020 o godz. 20.00. Wystąpi zespół SubLunar.

Koncert będzie można obejrzeć  na fanpage’u Festiwalu Tony i kanale Estrady Rzeszowskiej w serwisie You Tube. Założeniem cyklu Rze:Tony jest prezentacja najciekawszych zespołów, które muzycznie poruszają się poza głównym nurtem. Nie ograniczamy się jednak do konkretnych gatunków. Pierwsza edycja projektu skupia się na zespołach mających związek z Rzeszowem i województwem podkarpackim. Rze:Tony to sposób na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych w
bezpieczny sposób.

Informacje o zespole SubLunar

SubLunar – grają rocka na swój sposób, nie ulegając modom i trendom. Łączą melancholijne melodie ze sporadycznymi wybuchami polimetrycznej agresji.

SubLunar to względnie młody zespół, powołany do życia na Podkarpaciu pod koniec 2016 roku przez pięciu muzycznych zapaleńców w różnym wieku i rozmiarze. Każdy wniósł do grupy część swoich artystycznych fascynacji, a wykonywaną przez SubLunar muzykę można określić mianem klimatycznego prog rocka z krótkimi wycieczkami w cięższe rejony stylistyczne.

Pierwszy album zespołu SubLunar pt. „A Welcome Memory Loss“

Pierwsze wydawnictwo zespołu – album „A Welcome Memory Loss“ zawiera 9 oryginalnych, niebanalnych i mocno gitarowych kompozycji. Teksty wszystkich utworów są w języku angielskim, a ich tematyka oscyluje wokół człowieka, jego udręk, radości i marzeń – z dużym polem do interpretacji przez słuchacza. Album został wyprodukowany i wydany w czerwcu 2019 przez zespół, co pozwoliło na pełną kontrolę nad finalnym efektem. Wyjątkowa okładka została namalowana przez Bernadettę Dziubinski, artystkę mieszkającą i pracującą w Wielkiej Brytanii. Album zebrał bardzo dobre recenzje zarówno krytyków prog rocka, jak i innych. Aktualnie zespół promuje swój debiut płytowy oraz pracuje nad kolejnym wydawnictwem.

Informacje o Festiwalu Tony

Festiwal Tony to muzyczne święto, które odbywa się w Rzeszowie latem i jest autorskim projektem Estrady Rzeszowskiej. Na festiwalu prezentowane są różne gatunki muzyczne, m.in.: indie i art pop, r&b, elektronika, industrial, synth pop, techno. Impreza łączy miłośników różnych gatunków muzyki i pozwala na jej kameralny odbiór w klimatycznych wnętrzach Biura Wystaw Artystycznych.

Do tej pory na festiwalu Tony zagrali: Sanah, Rosalie, Agim, Zamilska, Perfect Son, Niemoc, Coals, Erith. Poza najwyższą jakością dźwięku, Tony wyróżniają się też dbałością o wizualną stronę wydarzenia i stanowią ucztę dla uszu i oczu.

SubLunar – Invisible

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
18 grudnia 2020
Godzina:
20:00 - 21:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi: