Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Rzeszów Klezmer Band – Stara Drukarnia

27 września 2014, godz.: 20:00

koncert-rzeszow-klezmer-band-stara-drukarnia

koncert-rzeszow-klezmer-band-stara-drukarnia Serdecznie zapraszamy 27 września 2014 roku o godzinie 20.00 na koncert zespołu Rzeszów Klezmer Band.

 • Jacek Anyszek – klarnet
  Mateusz Chmiel – klarnet/sax
  Dariusz Kot – akordeon
  Wojciech Jajuga – kontrabas
  Kamil Siciak – perkusja
  Katarzyna Blat – śpiew

Zespół RZESZÓW KLEZMER BAND powstał w listopadzie 2004 roku w związku odbywającą się wystawą poświęconą twórczości Brunona Schulza, w miejscowej galerii sztuki. Nikt nie przypuszczał, że będzie to początek wspaniałej przygody z muzyką klezmerską. Skład zespołu tworzą absolwenci rzeszowskich szkół muzycznych którzy kontynuują naukę na wyższych uczelniach muzycznych i technicznych.
Zespół wykonał ponad 200 koncertów na terenie całej Polski, jak i Europy. Brał udział w wielu konkursach i festiwalach, w tym: Festiwal „Warszawa Singera”, Festiwal „Nowa Tradycja” w Warszawie, Festiwal 'Muzyki i Tradycji Klezmerskiej’ oraz Festiwal „Kazimierskie Inspiracje” w Kazimierzu Dolnym, „Spotkania z Kulturą Żydowską ” w Łodzi, Wielokulturowy Festiwal „Galicja”, Laureat I Nagrody w IV Podkarpackim Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Rzeszowie. RKB kilkakrotnie udzielało nagrań dla Polskiego Radia Rzeszów i Telewizji Polskiej TVP3. Największym osiągnięciem zespołu jest udział w Festiwalu „SZIGET” w Budapeszcie oraz „KLEZFIESTA” w Buenos Aires. Zespół wielokrotnie współpracował z choreografem tańca klezmerskiego Leonem Blankiem. Utwory wykonywane przez muzyków to tradycyjne melodie klezmerskie, aranżowane w taki sposób, aby zawrzeć w nich elementy tradycji i nowoczesności. Dotychczasowy dorobek muzyczny po części składa się na płyty pt. „SIEDEM” i „KAMELEON”. Videotekę otwiera tylko jeden profesjonalny teledysk do utworu Yoshke wyprodukowany przez Grupę Producencką ART. MIMOFON.

Rzeszów Klezmer Band – Yoshke

Szczegóły

Data:
27 września 2014
Godzina:
20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Stara Drukarnia
Bożnicza 6
Rzeszów, Polska
+ Google Map
Witryna internetowa:
http://stara-drukarnia.rzeszow.pl