Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ReggaeGang System – na Rynku – Kulturalia

19 maja 2016, godz.: 15:15

ReggaeGang_System-koncert-rzeszow

ReggaeGang_System-koncert-rzeszowPoczątki grupy sięgają roku 1992. Trójka przyjaciół muzyków (gitara rytmiczna, klawisze, perkusja) stworzyła zespół o nazwie Wawatedanam. Po dwóch miesiącach do pierwotnego składu dołączył basista. Od tego momentu zaczęły się pierwsze publiczne występy głównie na scenie lokalnej.

Z biegiem czasu zespół rozwijał się coraz bardziej. Kilka większych występów m.in w Warszawie w klubie Oka, oraz dziesiątki mniejszych regionalnych, pozwoliły zdobyć cenne doświadczenie sceniczne.

Wydawało się, że wszystko zmierza we właściwym kierunku, jednak los chciał inaczej. Z powodów osobistych zespół zawiesił działalność na ponad 2 lata. Wznowił ją dopiero w roku 1996. Zagrał kilkanaście kolejnych koncertów, nagrał kasetę demo. Największym sukcesem tego okresu,było supportowanie legendy muzyki reggae w Polsce- grupy DAAB.

W 1998 nadszedł jednak kolejny kryzys. Z powodu kłopotów finansowych, zespół ponownie zawiesił swoją działalność. Na scenę wrócił w roku 1999. W międzyczasie zmieniono jego nazwę z Wawatedanam na Vava.

W kolejnych latach zespół ponownie wziął się za budowanie swojej marki. Zagrał kilka koncertów charytatywnych m.in dla Wośpu, występował jako support przed wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Największy sukces odniósł jednak w roku 2010, w którym zagrał koncert na międzynarodowym festiwalu muzyki reggae w Reinheim w Niemczech. Było to niezwykle cenne doświadczenie dzięki któremu zespół mógł przyśpieszyć rozwój swojej kariery.

Prawdziwy przełom w historii zespołu nadszedł jednak w roku 2015. Do składu doszło dwóch nowych członków – wokalista Damian „YongSoul” Jacyna oraz gitarzysta Kamil Słabosz. Połączenie bogatego doświadczenia „starych wyjadaczy”, ciekawego brzmienia utalentowanej sekcji dętej, oraz zapału i motywacji nowych członków zespołu, tchnęła w Vavę nowego ducha.

Zespół zmienił nazwę na ReggaeGang System i wziął się za intensywne przygotowania do wyruszenia w swoją pierwszą trasą koncertową oraz do wydania pierwszej wspólnej płyty. W maju tego samego roku do zespołu dołączyła również wokalista Agnieszka Walczak. Pierwsza trasa koncertowa okazała się sukcesem. Zespół zagrał wiele koncertów w całej Polsce, między innymi na pierwszej edycji „Reggae nad Wisłokiem”, na międzynarodowym konkursie młodych talentów „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim oraz wielu innych imprezach plenerowych i klubowych. Zagraliśmy z takimi zespołami jak Mesajah, Getto Priest, Pajujo, Enej, Damian Syjonfam, Jafia. W lutym obecnego roku do zespołu dołączył młody, utalentowany gitarzysta Mateusz Neścior. Obecnie przygotowujemy się do kolejnego sezony koncertowego.

Szczegóły

Data:
19 maja 2016
Godzina:
15:15
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Rynek
Rynek
Rzeszów,
+ Google Map