Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Metalowy beforek WOŚP 2020

10 stycznia 2020, godz.: 18:00 - 03:00

co łaska

Metalowy beforek WOŚP 2020

Metalowy beforek WOŚP 2020

 

W ten mroźny, styczniowy wieczór, SILENT JESTER wraz z Selfdestruction zabiorą was na ostrą metalową potupankę w szczytnym celu! Po raz kolejny w Klubie Vinyl odbędzie się Metalowy Beforek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! W tym roku w misji osiągnięcia jak najcięższej puszki wspomogą ich dwię, niesamowite kapele: industrialowy INSIST, oraz hardcore’owa maszyna M.O.R.O.N.
Na pewno nie może was tam zabraknąć!

M.O.R.O.N.

Bezkompromisowa maszyna koncertowa łącząca w sobie przestrzeń, moc, agresję i polskie teksty. Masa koncertów w klubach i na festiwalach w całym kraju i materiał, który zawsze nagrywany jest z serduchem i energią. Na koncertach nie zwykli się oszczędzać i zawsze grają do ostatniej kropli potu. Do tej pory chłopaki skupiali się na wydawaniu krótkich materiałów, na swoim koncie od 2008 roku mają 5 EP i jedną płytę długogrającą.
Obecnie promują kolejne LP, na którym zawarli wypadkową tego, co siedziało im w głowach. „DOM” jest różnorodny: melodyjny, ostry, smutny i dający nadzieję. Nie zmieniło się tylko jedno: oparcie muzy na emocjach i teksty po polsku. Na nowej płycie MORON porusza tematy związane z dorastaniem i tworzeniem relacji, zarówno te pozytywne, jak i trudne.

„Czas”

 

SILENT JESTER
Rzeszowska kapela kreująca swój unikatowy styl w którego surowości przeważa metalcore z różnymi domieszkami death i heavy metalu. W wyłącznie autorskich tekstach zespół porusza mroczną tematykę fantastyczno-apokaliptyczną z nutą groteski, co w połączeniu z ostrym i ciężkim brzmieniem, daje dobrą atmosferę na scenie i świetny kontakt z publiką, co jest ogromną zaletą zespołu. Jester w swojej karierze dzielił scenę z takimi gwiazdami metalu jak Materia, Nocny Kochanek, Hunter, Acid Drinkers, Kat i Vader, a także innymi twórcami jak Luxtorpeda, Enej, Poparzeni Kawą Trzy, Mela Koteluk czy też Bracia Figo Fagot. Obecnie zespół jest w trakcie produkcji teledysków promujących swój debiutancki album pod nazwą “End Of Silence”
Podczas imprezy zespół będzie także świętował swoje 7 urodziny

„Holy Hunt”

 

Selfdestruction
Rzeszowski zespół metalowy, założony w 2014 roku z inicjatywy Marcina „Majka” Michalika. Zespół w ustabilizowanym składzie w styczniu 2016 wszedł do studia „Dźwiękonarium”, gdzie nagrał tzw. demówkę. Ostatniego dnia stycznia, zespół wystąpił w ramach Rockendrollowej Sceny Podkarpackiej w klubie Vinyl. Od tamtego czasu zespół rozpoczął aktywną działalność na rzeszowskiej scenie muzycznej. Występował w takich miejscach jak Vinyl, Route 66, Scena na Rynku czy Łańcuckie konfrontacje „Na schodach”, oraz wystąpił w ramach festiwalu Rockowyja u boku zespołu Spiral. W czerwcu utwór „Wojownik” zadebiutował na antenie Radia Rzeszów w ramach audycji „Podkarpacka Scena Przebojów”. Zespół gra metal alternatywny, łączący w sobie ciężar gitarowych riffów, perkusję mocną i równie gęstą co włosy perkusisty, oraz wyrafinowany żeński wokal.

Insist

INSIST to zespół 5 facetów z Leżajska i okolic, których łączy pasja słuchania i tworzenia dobrej mocnej muzyki. Zespół w obecnym składzie istnieje od 2011r. INSIST od początku starał się tworzyć swój własny autorski materiał opierając się głównie na ciężkich brzmieniach i wpadających w ucho riffach okraszonych solidnym perkusyjnym groovem. Całość muzycznego anturażu dopełnia mocny wokal, co warte podkreślenia śpiewany tylko po polsku. Zarówno muzyka jak i teksty stanowią razem mocny skondensowany przekaz skierowany do konkretnego słuchacza. Zespół ma na swoim koncie trzy wizyty w studio, z którego to pobytu zrodziły się trzy wydawnictwa: „Insist” z 2013r., „Izolatka” z 2014r. oraz „Opętany” z 2017r.

Koncert jest imprezą pod oficjalnym patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sztabu Tyczyn. 100% pieniędzy zebranych do puszki trafia do WOŚP na dzieciaki.

Szczegóły

Data:
10 stycznia 2020
Godzina:
18:00 - 03:00
Koszt:
co łaska
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Klub Vinyl
ul. Piłsudskiego 31
Rzeszów,