Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Małolat Soundsystem. Eklektik Selektah x Zebra x Mati

16 czerwca 2018, godz.: 20:00 - 17 czerwca 2018, godz.: 20:00

Bezpłatnie – 20zł

Małolat Soundsystem. Eklektik Selektah x Zebra x Mati

Małolat Soundsystem. Eklektik Selektah x Zebra x Mati

Małolat

Michał „Małolat” Kapliński to stołeczny raper i jeden z prekursorów kultury hip-hop na warszawskim Ursynowie. Jego solowy debiutancki album na beatach Ajrona – „W pogoni za lepszej jakości życiem” – ukazał się w 2005 roku nakładem Prosto Label.
Solowy debiut Małolata wyróżniał się przede wszystkim odważną tematyką, odsłaniającą kulisy osobistej działalności rapera w roli narkotykowego dilera. Ta otwartość i niespotykana wcześniej bezkompromisowa szczerość okazały się jednak zgubne dla artysty. W dniu premiery albumu raper został zatrzymany przez policję i trafił wkrótce do aresztu śledczego. Siłą rzeczy przymusowa odsiadka przerwała na kilka lat obiecującą ścieżkę muzycznego rozwoju.

Przełom nastąpił w 2010 roku, kiedy to na rynku ukazała się płyta „Dziś w moim mieście”. Był to pierwszy tak obszerny owoc współpracy braci Kaplińskich – Pezeta i Małolata – czyli najbardziej rozpoznawalnego rodzeństwa na polskiej scenie hiphopowej.
Ostatni okres w działalności Małolata to czas intensywnej pracy nad rozwojem stworzonej wraz z bratem wytwórni Koka Beats. Nakładem labelu, ukierunkowanego na nowoczesne miejskie brzmienia, ukaże się już niebawem wyczekiwany drugi solowy album rapera, promowany szeroko komentowanymi singlami: tytułowym „Więcej” oraz „Co mi z tego”. Krążek, który na sklepowe półki trafi 20 kwietnia, to 12 premierowych utworów wyprodukowanych m.in. przez takie znakomitości sceny muzycznej, jak: Dubsknit, eRAaeFI, Tasty Beatz oraz PLN.Beatz. Wokalnie wspomagają zaś Małolata tacy nietuzinkowi goście, jak: Melny, Ginger, Wuzet, Sztoss, Paluch, Hades, Pezet.

Ze względu na finalizacje prac nad płytą raper ograniczył mocno gościnne występy na krążkach innych wykonawców, choć w ostatnich latach mogliśmy go usłyszeć m.in. u Tego Typa Mesa i Lepszych Żbików („Na dnie”), Weny („Bez uczuć”), Chady („Rap najlepszej marki”) czy Pariasów („Moi ludzie”).

DJ’s:
Eklektik Selektah
ZEBRA
MATI

Szczegóły

Początek:
16 czerwca 2018, godz.: 20:00
Koniec:
17 czerwca 2018, godz.: 20:00
Koszt:
Bezpłatnie – 20zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Przystań na lato
Szopena 35
Rzeszów,
+ Google Map