Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maleńczuk gra Młynarskiego

17 marca 2018, godz.: 18:00 - 20:00

Koncert Maleńczuk gra Młynarskiego Rzeszów, Kino Zorza

Premierowy koncert w Rzeszowie! Maciej Maleńczuk z nową płytą „Maleńczuk gra Młynarskiego”

Koncert Maleńczuk gra Młynarskiego Rzeszów, Kino Zorza

Maciej Maleńczuk

Maciej Maleńczuk, artysta – jak powszechnie wiadomo – nieobliczalny, zabierze swoich fanów w podróż do korzeni: mocnego, szorstkiego i minimalistycznego grania. Tym samym Pan Maleńczuk przypomni historię, która ukształtowała jego artystyczną postać, a której początki stanowiły solowe występy na ulicach Krakowa. O autentyczności przekazu Maleńczuka zawsze stanowiła bezkompromisowość. Nie inaczej będzie i tym razem: przepływu szczerych emocji między wykonawcą i słuchaczami nie zmącą żadne pochodzące z obcych źródeł dźwięki, a całą istotę bezpośredniego obcowania zapowiadają słowa, jakie pan Maleńczuk kieruje do swojej publiczności: „Stęsknionych za barwą mojego głosu – doceniających piękno i siłę moich tekstów, zapraszam na koncert.

„Maleńczuk gra Młynarskiego”

„Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego”

mówił Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego.

Maleńczuk gra Młynarskiego” to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji – przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy „świat ten źle pomyślany”, w którym „poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany”.

 

Zapraszamy na premierowy koncert, który odbędzie się w rzeszowskim Kinie Zorza, 17 marca o godzinie 18:00

Maleńczuk gra Młynarskiego – „Jeszcze w zielone gramy”

 

Bilety na koncert

Kup Bilecik

 

Szczegóły

Data:
17 marca 2018
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Kino Zorza
3 Maja 28
Rzeszów,
+ Google Map