Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lonker See i Palmer Eldritch koncert w Undergroundzie

8 kwietnia 2018, godz.: 20:00 - 23:00

20zł

Koncert Lonker See + Palmer Eldritch w Undergroundzie

Koncert Lonker See + Palmer Eldritch w Undergroundzie

Palmer Eldritch

Palmer Eldritch to duet producencki złożony z Rafała „Rapha” Samborskiego oraz Piotra „digana” Markowicza. W swoich pierwotnych założeniach łączyli muzykę trip-rockową z post-rockiem, doprawiając to nutką brzmień hip-hopowych. Z czasem lista ich inspiracji zaczęła się poszerzać o kolejne gatunki takie jak ambient, psychrock, shoegaze, dream-pop, industrial czy glitch. breakcore oraz techno. Publikacje na temat grupy znaleźć było znaleźć w takich serwisach jak cgm.pl oraz T-Mobile Music, a także w czasopismach „Noise Magazine” oraz „Estrada i Studio”.

W bogatej dyskografii muzyków można znaleźć dwa albumy nagrane ze współpracy z wokalistką Justyną Sylwią, epkę oraz longplay z Estragonem – warszawskim poetą i aktywistą, a także ambientowy krążek „Inner City”, na którym za wokale odpowiada Ewelina Czarnecka.

Ostatni album grupy „Natural Disaster” ze stycznia 2017, dostępny za darmo w internecie, stanowi połączenie dotychczasowych inspiracji z mocnym naciskiem na progresywność kompozycji, czerpiących z krautrocka i plemiennego grania. Klarowna produkcja sprawia, że udało się osiągnąć zamierzony cel – mimo pozornie panującego spokoju, album wzbudza nieustanne poczucie niepokoju u słuchacza.

Innym aspektem twórczości duetu jest tworzenie muzyki do filmów krótkometrażowych. Ich ostatnim dziełem jest nagranie ścieżki dźwiękowej do animacji „Olbrzym” w reżyserii Marcina Podolca – rysownika, będącego twórcą takich komiksów jak „Fugazi Music Club” i traktującej o Pablopavo powieści graficznej „Dym”, stworzonej we współpracy z Marcinem „Flintem” Węcławkiem”.

Palmer Eldritch – Tlaloc

 

Szczegóły

Data:
8 kwietnia 2018
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
20zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

Underground pub
Matejki 2
Rzeszów, Polska
+ Google Map