Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krzysztof Puma Piasecki w LUKR Rzeszów

9 października 2014, godz.: 19:00

25zł – 30zł

Krzysztof Puma Piasecki w klubie LUKR

Krzysztof Puma Piasecki w klubie LUKRWyjątkowy kwartet łączący ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu. Jazzowe frazy i swingujaca pulsacja miksuje się się z rockową energią, funkowym groovem, bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój, z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą.

Krzysztof Puma Piasecki – Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Kompozytor, aranżer, pedagog – jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej.

Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Otrzymał stypendium Berklee College of Music w Bostonie. W 1997 Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”.

Występował na wspólnej scenie między innymi z Mickiem Sternem, Bobem Malachem, Davidem Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem i Jeffem Berlinem. Gościł w wielu klubach za granicą, w tym w berlińskim klubie A-Trane. Z równą swobodą i równie chętnie gra muzykę tak różną jak rock`n roll, blues, swing, jazz nowoczesny i fusion…

Na polskiej scenie muzycznej pojawił się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Długo szukał „swojej” muzyki, zbierając doświadczenia z Big Bandem Wiesława Pieregorólki, z „Alex Bandem” Aleksandra Maliszewskiego, z Orkiestrą Zbigniewa Górnego oraz „Koman Bandem” i „Prońko Bandem”. Grał w klubach jazzowych Skandynawii, Niemiec i w Ameryce. Występował od Jazz Jamboree po Złotą Tarkę, od Jazz Jantar po Jazz nad Odrą, Festiwal Jazzowy w „Piwnicy pod Baranami”, Festival de Jazz de San Sebastián. Brał udział w festiwalach opolskich i sopockich.

Akompaniował takim światowym gwiazdom jak Jose Feliciano, Shirley Bassey, Alan White (grał z grupą YES, Joe’m Cockerem, Erickiem Claptonem), Cindy Blackman (grała z Joe’m Hendersonem, Lennym Kravitzem, Cassandrą Wilson), Johnny Rabb (grał z Frankiem Gambale, Maynardem Fergusonem), Tonny Royster Jr. (Branford Marsalis, Terry Lewis) Carmine Appice (Jeff Back, Ozzy Ozbourne, Pink Floyd) Bill Mollenhof, The Drifters, Ralf Rickert, „Carl Palmer (ELP) oraz gwiazdom polskiej estrady – Hannie Banaszak, Ewie Bem, Urszuli Dudziak, Grażynie Łobaszewskiej, Krystynie Prońko, Maryli Rodowicz, Lorze Szafran, Ryszardowi Rynkowskiemu, Zbyszkowi Wodeckiemu, grupie „Vox” i wielu innym…

Bardzo ceni sobie współpracę z „Heavy Metal Sextet”, „Walk Away”, Kwintetem Zbigniewa Lewandowskiego, „Bober`s Friends”, orkiestrą opolskiego radia pod dyrekcją Edwarda Spyrki, międzynarodowymi składami „Humman Elements” i „Yurala”, oraz z takimi gwiazdami polskiego jazzu jak Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn-Wróblewski, Krzesimir Dębski, Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Piotr Baron, Leszek Możdżer, Adam Skrzypek, Janusz Skowron, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Przybyłowicz, Zbigniew Wrombel, Piotr Wojtasik, Anrzej Rusek, Maciek Sikała, Tadeusz Leśniak, Jerzy Główczewski, Janusz Stefański, Jacek Pelc.

Ceni sobie pracę z młodzieżą, wykłada na Małej Akademii Jazzu w Gorzowie, na warsztatach Blues nad Borem w Bolesławcu a także na międzynarodowych warsztatach jazzowych odbywających się w ramach HANZA JAZZ FESTIWAL w Koszalinie. Ten rodzaj aktywności umożliwia wzbogacenie doświadczenia i daje mu wiele satysfakcji.

Z Krzysztofem Puma Piaseckim wystąpią:

  • Łukasz Gorczyca – bas
  • Tomek Drachus – instrumenty klawiszowe
  • Adam Grzelak – perkusja

Szczegóły

Data:
9 października 2014
Godzina:
19:00
Koszt:
25zł – 30zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

LUKR
Kopisto 1
Rzeszów,
+ Google Map