Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert zespołu ŚWIETLIKI w klubie Pod Palmą

25 kwietnia 2014, godz.: 20:00

25zł – 35zł
Zespół Świetliki koncert w klubie Pod Palmą 25 kwietnia 2014

Świetliki – zespół brutalnych doświadczeń!Zespół Świetliki koncert w klubie Pod Palmą 25 kwietnia 2014

Polska grupa muzyczna zaliczana do nurtu muzyki alternatywnej zagości w klubie Pod Palmą w dniu 25 kwietnia Zespół odwiedzi Rzeszów promując nową płytę „Sromota”, która została wydana w  październiku ubiegłego roku. Płyta Sromota to pierwszy od ośmiu lat studyjny album zespołu. Poza członkami zespołu na płycie można usłyszeć gości, wystąpili między innymi : Bogusław Linda, Pablopavo i Fryderyk Lutyński.

Zespół Świetliki istnieje na scenie już ponad 20 lat, powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny.

Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine – nominowaną do nagrody Fryderyka’96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka.

Kolejna płyta – Perły przed wieprze – ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski.

Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Katarzyna Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną plytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

Sromota” to szósty album zespołu nagrany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

Strona zespołu na facebook: SwietlikiZespol

https://www.facebook.com/events/441500319327084/

 

Zdjęcia z koncertu:

Zdjęcia z koncertu zespołu Świetliki Pod Palmą

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
25 kwietnia 2014
Godzina:
20:00
Koszt:
25zł – 35zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Pod Palmą
Cicha 4a
Rzeszów,
+ Google Map
Witryna internetowa:
palma.rzeszow.pl