Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert zespołów Clockwork Mind + Nie Halo + Homeless Mind + Cztery Kilo Obywatela

16 kwietnia 2016, godz.: 18:30

zł10
clockwork_mind_plakat_vinyl

clockwork_mind_plakat_vinylJuż w najbliższą sobotę – 16.04 w rzeszowskim klubie Vinyl odbędzie się koncert rzeszowskich zespołów – Clockwork Mind i Nie Halo oraz gości specjalnych tarnowskiego Homeless Mind i przemyskiego bandu Cztery Kilo Obywatela. Wszystko w ramach finału mini-trasy pod tajemniczo brzmiącą nazwą „Lepiej grać niż skrobać ziemniaki. Tour 2016”. Start od godziny 18:30

Każdy kto ceni sobie rozmaitość stylów muzycznych, znajdzie coś dla siebie w najbliższą sobotę w klubie Vinyl. Na jednej scenie zaprezentują się przedstawiciele różnych gatunków muzycznych, począwszy od lekkich rytmów reggae i funk po przez punk rocka na mocno gitarowym graniu kończąc. Koncert będzie zakończeniem małej trasy koncertowej zespołów Clockwork Mind i Nie Halo. Podczas tour’u chłopaki odwiedzili między innymi Kraków, Tarnów, Sandomierz jak również Jasło. Na koncercie przewidziano kilka niespodzianek.

Bilety można zakupić przed wejściem w cenie 10 zł.

CLOCKWORK_MIND_koncertGospodarzem koncertu będzie zespół CLOCKWORK MIND, który powstał w 2003 roku w Stalowej Woli, a debiut sceniczny przypada na wrzesień 2004. Clockwork Mind to granie proste, ale nie pozbawione melodii. Dla zwolenników szufladek ukuto termin: freemelodic rock. Można znaleźć tu elementy zarówno klasycznego nisko budżetowego punk rocka, jaki i wstawki w klimatach reggae. Freudowska sekcja rytmiczna spotyka się z gitarami, które ciągnie delikatnie za Ocean. Sfera wokalna to wypadkowa szczęścia, pracy i dialogu. Teksty są różnorodne. Są wśród nich proste jak budowa cepa opowiastki moralizatorskie oraz rozbudowane, oparte o literackie tradycje romantyzmu, głębokie liryki egzystencjalne.
CLOCKWORK MIND to przede wszystkim radość z tworzenia czegoś nowego, surrealistyczny fakt relacji międzyludzkich, problemy dnia codziennego i całkowicie irracjonalny upór, godny najwyższych laurów.
Jak mawia zespół: „Gramy bo chcemy, bo tak się nam podoba, bo idzie zima, bo lepiej grać niż skrobać ziemniaki!

nie_halo_koncertKolejnym zespołem – gospodarzem będzie NIE HALO. Chłopaki grają ze sobą od 2013r., jednak scena muzyczna nie jest im obca od dłuższego czasu. Zespół pochodzi z Rzeszowa, jego obecni członkowie udzielali się w takich zespołach jak: Haratacze, Altair, Halucynogen, 004 czy Tymczasowi. Skład zespołu wchodzi: Grzegorz Myśliwiec (gitara, śpiew), Mirosław Cebula (perkusja) oraz Marcin Chochoń (bas). Na początku bieżącego roku światło dzienne ujrzała EP zawierająca 3 promocyjne utwory (Mleko i miut, Maleńka i Astrolove). Od tego momentu zespół regularnie koncertuje na scenach Podkarpacia i nie tylko.

koncert_zespolu_4kilo_obywatelaPierwszym gościem specjalnym będzie zespół CZTERY KILO OBYWATELA tworzą: sadownik, listonosz, urzędas, szperacz, elektryk i elektronik.
To zbieranina tych, którzy w swojej mgliście uzasadnionej sympatii to tego kraju postanowili w nim zostać, żyć i robić rumor. To dojrzalsza w treści i formie kontynuacja zespołu JOKE FERAJNA z Przemyśla, w którego 5 urodziny postanowiliśmy dać sobie nowy początek i oto: CZTERY kilo OBYWATELA.

Muzyka ska punk okraszona sporą dawką humoru na tle tematów ściśle związanych ze wszystkim co bulwersujące, ułomne, przaśne, a także ciekawe, piękne, swojskie i warte opiewania w naszym przepięknym kraju nad rzeką.

Dotychczas zespół zagrał 200 koncertów w Polsce i poza jej granicami. Na swoim koncie ma jedną pozycję wydawniczą w Jimmy Jazz Records pt. Wychowani na trzepaku.

HOMELLESS_MIND_koncertKolejnym gościem będzie zespół HomellessMind. Jest to połączenie ówczesnych znajomych z rodzimej tarnowskiej sceny w grupę przyjaciół, którzy wspólnie planują stworzyć coś innego i ciekawego. Jest to mieszanka stylów muzycznych takich grup jak Royal Blood, Rage Against The Machine, Limp Bizkit czy z polskiej sceny Curly Heads, Afromental, Illusion i Organek. W chwili obecnej na zespół na żywo gra covery powyższych kapel, a w między czasie pracuje nad połączeniem wspólnych pomysłów w autorski materiał.

Wyjazd do Rzeszowa będzie ich pierwszym koncertem poza Tarnowem. Sam zespół deklaruje, że będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.
Link do wydarzenia na facebooku

Clockwork Mind – Nienawiść

 

Szczegóły

Data:
16 kwietnia 2016
Godzina:
18:30
Koszt:
zł10
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Klub Vinyl
ul. Piłsudskiego 31
Rzeszów,
+ Google Map