Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert pamięci Grześka Joachimowicza

22 lutego 2014, godz.: 20:00

25zł
koncert-pamieci-grzeska-joachimowicza-wytwornia-rzeszow-2014-02-22

koncert-pamieci-grzeska-joachimowicza-wytwornia-rzeszow-2014-02-22

22 lutego w rzeszowskim klubie Wytwórnia odbędzie się specjalny koncert poświęcony pamięci zmarłego 22 grudnia 2013 r. Grzegorza Joachimowicza, DJ-a i muzyka związanego m.in. z formacjami 2Cresky i Jesus Chrysler Suicide.

W taki właśnie sposób przyjaciele-muzycy pożegnają kolegę, który zmarł 22 grudnia 2013 r, w wieku 42 lat.

Zagrają:

Na pomysł koncertu wpadłem właściwie od razu, chwilę po tym jak ochłonąłem po nagłym odejściu Grześka. Nikt przecież się tego nie spodziewał – opowiada Sławomir Dżabi Leniart.

Przez wiele lat byliśmy bardzo blisko. Już w okresie płyty „Schizovirus 0″ Jesus Chrysler Suicide Greg dał się poznać jako bardzo nietypowy DJ. Zadebiutował wtedy jako autor tekstu i wokalista w utworze „Lufanga speed”. Później przyszły czasy 2Cresky. To on ze mną zakładał tą formację. W 2002 roku ukazała się płyta „Major System Error”. I wspólna trasa z Agressivą 69. Mnóstwo koncertów w Polsce i Europie. Niewiele osób o tym wie, ale Greg był pierwszym polskim DJ, który zagrał przed The Prodigy.

Reprezentował styl Break Beat i, jak sam to określał, Atomic Beat. Łamanie sztywnych reguł i elastyczność odróżniała go od całej masy DJ’ów w Polsce. Był kopalnią nowości muzycznych dla wielu muzyków ze sceny rzeszowskiej. Autorytetem i prawdziwym znawcą muzyki klubowej. Wymieniając tylko te podstawowe fakty z życia Grega, jak i podkreślając jego niewątpliwy wpływ na scenę rzeszowską w latach dziewięćdziesiątych  i później, wydawało mi się oczywistym i naturalnym, że na tym koncercie muszą zagrać kapele, z którymi Grzesiek związany był całym sercem i duszą. Jestem pewien, że Grzesiek chciałby być na takim koncercie. To swoisty obraz tego, co w rzeszowskiej scenie można nazwać „alternatywą”. Różnorodność stylów i osobowości, jak i również debiutanci na tej scenie, dają mi pewność, że będzie to wyjątkowe wydarzenie.

Chciałbym jeszcze dodać, że przy organizowaniu tego wydarzenia spotkałem się z ogromną życzliwością i bezinteresownością w załatwieniu spraw technicznych tj. klub czy nagłośnienie, ale również promocji w lokalnych mediach. Wszystkie zespoły bez wahania zgodziły się zagrać za darmo, po to, by wszystkie wpływy z koncertu można było przekazać rodzinie Grzegorza.

Warto podkreślić parę ciekawostek związanych z tym koncertem. Jedną z nich jest fakt, że zespół 2Cresky, który pochodzi z Rzeszowa, a Grzegorz Joachimowicz był jednym z założycieli, wystąpi w Rzeszowie po raz pierwszy! Kolejną niespodzianką wieczoru jest gościnny występ Krzysztofa Bufeta Bary (Wańka Wstańka And The Ludojades) razem z formacją 1984. Natomiast występ zespołu Toy Machine będzie ich debiutem scenicznym.

Serdecznie zapraszamy na ten niezwykły i wyjątkowy koncert, który muzycy i przyjaciele dedykują Grzegorzowi Joachimowiczowi.

Szczegóły

Data:
22 lutego 2014
Godzina:
20:00
Koszt:
25zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Wytwórnia
Rejtana 1
Rzeszów,
Witryna internetowa:
wytworniaklub.pl