Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert otwarcia Rzeszów Jazz Festiwal | SAAGARA

6 listopada 2018, godz.: 20:00 - 23:00

50zł – 70zł

Rzeszów Jazz Festiwal - SAAGARA

Saagara – Rzeszów Jazz Festiwal

Rzeszów Jazz Festiwal - SAAGARA

Rzeszów Jazz Festiwalu

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na koncert otwarcia Rzeszów Jazz Festiwalu. Jak co roku, organizatorom udaje się wyjątkowych i uznanych artystów, z różnych zakątków świata. Tym razem – z ogromną radością – pragniemy poinformować, że kolejnym zespołem który wystąpi w ramach festiwalu, będzie polsko-indyjski zespół ubiegłorocznego laureata Paszportów Polityki, Wacława Zimpla – Saagara.

SAAGARA

SAAGARA – to pięciu uznanych wirtuozów i dwa muzyczne światy, które spotykają się na jednej scenie.

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, K Raja i Mysore N. Karthik są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Na co dzień mieszkają w Bangalore, lecz występują w największych salach koncertowych świata (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney). Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym wirtuozem klarnetu, kojarzonym głównie ze sceną muzyki improwizowanej. W swoich projektach wielokrotnie odwoływał się już do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które spotykają się w Saagarze to staroindyjska muzyka karnatycka, charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz muzyczna tradycja Europy.

Wacław Zimpel

Wacław Zimpel – polski klarnecista i kompozytor, doceniany zarówno na rodzimej, jak i światowej scenie improwizatorów. Od początku kariery towarzyszą mu pozytywne recenzje w polskich i zagranicznych mediach oraz prestiżowe wyróżnienia. W swoich poszukiwaniach nie boi się wyzwań i nieustannie stawia sobie nowe. Świadczą o tym jego liczne i różnorodne, międzynarodowe projekty sięgające m.in. do muzycznych tradycji Indii, Japonii czy Maroko. New York Times nazwał Zimpla “muzycznym kameleonem”.

Giridhar Udupa

Giridhar Udupa, mistrz ghatamu (gliniany instrument perkusyjny o wyglądzie dzbana). Urodził się w rodzinie o długich tradycjach muzycznych. Naukę gry rozpoczął w wieku czterech lat, prowadzony przez ojca. Jako dwunastolatek miał już za sobą pierwsze występy. Obecnie koncertuje u boku największych mistrzów. Otrzymał wiele prestiżowych nagród. Występuje w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Omanie i Kuwejcie. Giridhar Udupa jest członkiem zespołu hinduskiej wokalistki Bombay Jayashri, nominowanej do Oscara za najlepszą piosenkę do filmu „Życie Pi”. Jest jednym z założycieli zespołu Layatharanga.

Bharghava Halambi

Bharghava Halambi, wybitny muzyk Indii, specjalizuje się w grze na khanjirze (bęben ramowy z rodziny tamburynów) i na mridangamie (bęben dwustronny, jeden z najstarszych instrumentów indyjskich). Kunsztu uczył się u wielkich mistrzów muzyki hinduskiej. Jest jednym z członków słynnego zespołu perkusyjnego Layatharanga. Występował w wielu prestiżowych salach koncertowych. Prowadził warsztaty w Indiach, USA i Francji.

Mysore N. Karthik

Mysore N. Karthik jest wschodzącą gwiazdą muzyki karnatyckiej i jednym z najlepiej zapowiadających się muzyków młodego pokolenia. Naukę gry rozpoczął w wieku 8 latu u boku swojego ojca Mysore Nagaraja – żywej legendy muzyki hinduskiej i najwybitniejszego skrzypka współczesnych Indii. Mysore N. Karthik w szczególny sposób potrafi połączyć tradycje hinduskie z koncepcjami zachodniej muzyki improwizowanej. Koncertuje na terenie całych Indii zdobywając coraz szersze uznanie publiczności.

K Raja

K Raja, młody mistrz thavilu (dwumembranowy instrument perkusyjny, najczęściej wykorzystywany podczas świąt i rytuałów w hinduskich świątyniach, gra się na nim pałką i specjalnymi naparstkami). K Raja pochodzi z rodziny, w której tradycja gry na thavilu kultywowana jest od czterech pokoleń. Edukację muzyczną rozpoczął w bardzo młodym wieku, zwracając uwagę wielu mistrzów muzyki hinduskiej. Jest jednym z nielicznych wirtuozów thavilu, który potrafi odnaleźć się w różnych stylach muzycznych – od jazzu po fusion.

Bilety na koncert

Bilety na koncert  zespołu SAAGARA, w ramach Rzeszów Jazz Festiwal, do nabycia w Niezłej Sztuce oraz na www.niezla-sztuka.pl

SAAGARA –  KRAKOW SESSIONS

 

Szczegóły

Data:
6 listopada 2018
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
50zł – 70zł
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

BWA
Sobieskiego 18
Rzeszów, podkarpackie Polska
+ Google Map