Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

14 stycznia 2020, godz.: 19:00 - 21:00

149zł
Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

Mówi się, że dźwięk barokowych skrzypiec uzdrawia i potrafi przenieść do innej epoki. Świat instrumentów dawnych ma swój niezwykły czar, który będzie można odkryć podczas trasy koncertowej austriackiej orkiestry Orchester 1756, już w styczniu. Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orkiestry z Salzburga, odbędzie się 14 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

ORCHESTER 1756

ORCHESTER 1756 został założony przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera w 2006 roku w Salzburgu i propaguje styl i retoryke muzyki XVII i XVIII wieku, organizuje cykl koncertów przez cały rok w Salzburgu, Wiedniu i Monachium.

Od 2014 roku grecki skrzypek Dimitris Karakantas występuje jako koncertmistrz i solista. Zespół współpracował z wiodącymi artystami, grajac m.in.: w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozena Angelova, Roberto Gonzalez, Sheng-Fang Chiu),w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christoph Urbanetz), na festiwalu Mozarta w Bratysławie,oraz na festiwalu „Stars and Rising Stars” (Mojca Erdmann i Vesselina Kasarova) w Bad Kissinger.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

Konstantin Hiller

Orkiestra ORCHESTER 1756 została założona przez dyrygenta i klawesynistę Konstantina Hillera w 2006 roku w Salzburgu i propaguje styl i retoryke muzyki XVII i XVIII wieku. ORCHESTER 1756 organizuje cykl koncertów przez cały rok w Salzburgu, Wiedniu i Monachium. Od 2014 roku grecki skrzypek Dimitris Karakantas występuje jako koncertmistrz i solista. Zespół współpracował z wiodącymi artystami, grajac miedzy innymi w Narodowym Centrum Sztuk Performatywnych w Pekinie (z Danielem Kotlińskim i Julią Novikovą), w Międzynarodowym Tartini Festival Piran (z Christophe Coin, Sergio Azziolini, Bozena Angelova, Roberto Gonzalez, Sheng-Fang Chiu), w Mozarteum Salzburg (z Giulio Carmignola), w Pałacu Mirabell w Salzburgu (z Vittorio Ghielmi i Christoph Urbanetz), na festiwalu Mozarta w Bratysławie oraz na festiwalu „Stars and Rising Stars” (Mojca Erdmann i Vesselina Kasarova) w Bad Kissinger.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

Koncertmistrz i solista Dimitris Karakantas

Dimitris Karakantas urodził się w 1987 roku w Larissa w Grecji. Ukończył studia na University of Music w Wiedniu jako student prof. Günter Pichler i Joanny Madroszkiewicz. Studiował także skrzypce barokowe w Akademii Muzycznej „Franz Liszt” w Weimarze i Mozarteum Salzburg u prof. Midori Seiler. Jest zwycięzcą wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Występuje jako solista z renomowanymi orkiestrami jak Staatsorchester Ateny, State Orchestra of Thessaloniki, Danish Radio Orchestra, Sofia Philharmonic, Iceland Symphony Orchestra, Evergreen Symphony Orchestra, National Greek Radio Orkiestra, National Symphony Orchestra of Cyprus, Prague Radio Orchestra, Camerata Ateny. Dimitris Karakantas gra na skrzypcach Paolo Antonio Testore z roku 1757.

Koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Orchester 1756

Bilety na koncert orkiestry Orchester 1756

Bilety w cenie 149 zł i 189 zł.

 

Orchester 1756 Salzburg

Dimitris Karakantas – skrzypce barokowe
Konstantin Hiller – klawesyn, prowadzenie muzyczne

 

Program koncertu

Wolfgang Amadeusz Mozart – Symfonia A-dur KV 201
Allegro moderato – Andante
Menuetto Trio – Allegro con spirito

Joseph Haydn – Symfonia fis-moll „Pożegnalna” Hob. I:45
Allegro assai – Adagio
Menuet. Allegretto Trio – Finale. Presto Adagio

Przerwa

Antonio Vivaldi – „Cztery pory roku”
Koncert I „Wiosna“ op. 8/1
Allegro – Largo e pianissimo – Allegro
Koncert II „Lato“ op. 8/2
Allegro non molto. Allegro – Adagio. Presto – Presto
Koncert III „Jesień“ op. 8/3
Allegro – Adagio – Allegro
Koncert IV „Zima“ op. 8/4
Allegro non molto – Largo – Allegro

Szczegóły

Data:
14 stycznia 2020
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
149zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Filharmonia
Chopina 30
Rzeszów,