Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jerzy Małek. Projekt „Black Sheep”

7 grudnia 2019, godz.: 20:00 - 23:00

50zł

Jerzy Małek Black Sheep

Jerzy Małek Black Sheep

Projekt Black Sheep

W skład zespołu wchodzą utytułowani polscy muzycy jazzowi mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami jazzu polskiego i światowego: saksofonista Radek Nowicki, pianiści Aga Derlak, Piotr Wyleżoł, basista Max Mucha oraz perkusista Sebastian Frankiewicz.

Jak pisze sam Jerzy Małek: Muzyka którą chciałbym państwu zaprezentować to fuzja wielu stylów muzycznych połączonych ze sobą nieposkromioną jazzową improwizacją. Styl muzyczny w którym wypowiadam się zarówno jako kompozytor jak i instrumentalista można postrzegać wielopoziomowo.

W warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której cechą charakterystyczną jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich elementami, które wprawne ucho rozpozna po chwili.

Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje że muzyka, pomimo swego wysublimowania staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy.

I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, balansująca pomiędzy jazzem, hip popem oraz rockiem alternatywnym spaja cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

Projekt „Black Sheep” wyznacza nowy kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych. Pozwala porzucić dotychczasowe uwarunkowania i podążyć po raz kolejny w nieznanym kierunku.

Szczegóły

Data:
7 grudnia 2019
Godzina:
20:00 - 23:00
Koszt:
50zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Niezła Sztuka
Sobieskiego 18
Rzeszów, podkarpackie Polska