Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jacek Stęszewski koncert w Jazz Room Rzeszów

10 marca 2017, godz.: 20:00

30zł – 40zł
Jacek Stęszewski JazzRoom koncert Rzeszow

jacek Stęszewski w klubie Jazz RoomJuż 10 marca w rzeszowskim klubie Jazz Room wystąpi  Jacek Stęszewski wraz z zespołem.

Muzyk znany szerzej publiczności jako lider katowickiej formacji Koniec Świata, przyjedzie do Rzeszowa promować swój drugi solowy album „Peweksówka”.
Początek koncertu o godzinie 20:00. Bilety: 30 – 40zł

Wędrówka po czasach PRL-u

Jacek Stęszewski w klubie Jazz RoomPo bardzo dobrym odbiorze debiutanckiego albumu „Księżycówka”, wydanym w 2015 roku, przyszła pora na nowy solowy projekt Jacka pod tytułem „Peweksówka”. Ta płyta to wędrówka po czasach PRL-u oraz powrót do magicznych lat 80-tych i 90-tych. Znajdują się tam piosenki nawiązujące do czasów reglamentacji towarów, systemu kartkowego, zakupów w Peweksie czy tankowania na kultowej stacji CPN. To wspomnienie wody firmowej z saturatora oraz smaku gumy Turbo. Podczas koncertu muzycy przeniosą słuchaczy do roku 1990 na Mistrzostwa Świata w słonecznej Italii.

Będzie można także powspominać pierwsze filmy na kasetach VHS. Podczas tej muzycznej podróży, nie zabraknie także wujka z RFN, przywożącego z zagranicy kolorowe katalogi i „czekolady z okienkiem” swoim wysłużonym Fordem Sierrą. Będzie trochę o komputerowych technologiach z tamtych czasów, czyli Commodore 64 i Amiga. Nie zabraknie także piosenki inspirowanej mistrzowskim i ponadczasowym dziełem Staszka Barei, czyli filmem „Miś”, którego akcja osadzona jest we wspomnianych czasach PRL-u.

Jak zapewniają muzycy, podczas rzeszowskiego koncertu publiczność będzie mogła usłyszeć również piosenki z debiutanckiego krążka artysty.
Zapowiada się fantastyczna, muzyczna uczta zarówno dla starszej widowni, która doskonale pamięta klimat tamtych lat, jak również dla młodszych słuchaczy, którzy znają czasy PRL-u z opowieści rodziców i dziadków.

Bilety w cenie 30 zł, w ograniczonej ilości, do nabycia w recepcji Grand Hotelu w Rzeszowie.
Cena w dniu koncertu to 40 zł.
Jacek Stęszewski na Facebooku

Koncert w Rzeszów –  wydarzenie na FB

Jacek Stęszewski – „Miś”

 

Szczegóły

Data:
10 marca 2017
Godzina:
20:00
Koszt:
30zł – 40zł
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Miejsce wydarzenia

Jazz Room
Kościuszki 9
Rzeszów, Polska
+ Google Map