Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Carpathia Festival – Rzeszów 2020

15 maja 2020, godz.: 14:00 - 17 maja 2020, godz.: 22:00

Bezpłatnie
Carpathia Festival - Rzeszów 2020

Carpathia Festival - Rzeszów 2020

XVI edycja Rzeszów Carpathia Festival odbędzie się 15-17 maja 2020 na rzeszowskim Rynku.

Carpathia Festival to międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się corocznie w Rzeszowie. Jest to obecnie wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Główną nagrodą jest promocja zwycięzcy poprzez dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w kolejnej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.

Do tej pory na „Rzeszów Carpathia Festival” zgłosili się wokaliści i zespoły z 30 krajów świata, a wśród laureatów znaleźli się m.in.: zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Kasia Moś, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). W koncertach gwiazd wystąpili m.in.: Agnieszka Fatyga, Kasia Kowalska, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Maja i Andrzej Sikorowscy, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Patrycja Markowska, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Ewa Farna, Gordon Haskell, Kamil Bednarek, Michał Szpak i zespoły: Pectus, Kombii, Bracia, Bajm, Łzy, De Mono, Varius Manx, Perfect Symfonicznie, RSC, Universe.

W 2017 r. po raz pierwszy nagrody przyznały takie instytucje jak: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie. Krzysztof Dzikowski – autor legendarnych polskich przebojów, m.in.: „Anna Maria”, „Ciągle pada”, „Tak bardzo się starałem”, „Niebo z moich stron”, „Śpiewam pod gołym niebem” – był Gościem Honorowym Festiwalu w 2018 r.

Szczegóły

Początek:
15 maja 2020, godz.: 14:00
Koniec:
17 maja 2020, godz.: 22:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategorie Wydarzenie:
,
Wydarzenie Tagi:
,