Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BOOM EWA BEM I GOŚCIE

17 grudnia 2021, godz.: 19:00 - 21:00

60zł
BOOM EWA BEM I GOŚCIE

BOOM EWA BEM I GOŚCIE

EWA BEM – śpiew

DOROTA MIŚKIEWICZ– śpiew
JANUSZ SZROM – śpiew

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI – fortepian, akordeon/ kierownictwo muzyczne
WIESŁAW WYSOCKI – saksofon altowy
ROBERT MAJEWSKI– trąbka, flugelhorn
ROMAN SYREK – puzon
ADAM CEGIELSKI – kontrabas
CZESŁAW „MAŁY” BARTKOWSKI – perkusja
MIŁOSZ PĘKALA– instrumenty perkusyjne

W programie utwory z repertuaru Ewy Bem, m.in.: Żyj kolorowo; Dzień dobry Mr. Blues; Wyszłam za mąż, zaraz wracam; Moje serce to jest muzyk; Podaruj mi trochę słońca

Niepowtarzalny i ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych. Nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Z wielka radością pragniemy Państwa poinformować że po kilku latach przerwy w aktywności artystycznej Ewa Bem wraca na scenę żeby dzielić się z publicznością swoją sztuką. Artystka jest zaliczana do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana za pierwsza Damę Polskiego Jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, formacji wyjątkowej na ówczesne czasy na polskim rynku muzycznym. Współpracowała z największymi postaciami polskiej sceny jazzowej m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim , Markiem Blizińskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987r, z krótkimi przerwami, współpracuje z Andrzejem Jagodzińskim, pianistą, aranżerem, kompozytorem, kolejną wielką postacią polskiej sceny muzycznej. Koncert, na który chcemy Państwu zaprosić, będzie składał się z największych przebojów Ewy Bem oraz z utworów szczególnie cenionych przez nią.

Będzie miał jeszcze kilka istotnych elementów żeby w nim uczestniczyć i wysłuchać go…

Moi mili Państwo …

Zapraszam w podróż sentymentalną przez moje pięćdziesiąt lat na scenie. Wystąpią Najlepsi z Najlepszych, a ja dedykując ten Koncert moim Córkom odzyskuję Radość.

Oddana Wam Ewa Bem

Szczegóły

Data:
17 grudnia 2021
Godzina:
19:00 - 21:00
Koszt:
60zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,
Witryna internetowa:
http://www.filharmonia.rzeszow.pl/repertuar/dzien,17-12-2021.html

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie
ul. Chopina 30
Rzeszów, 35-959 PL
+ Google Map