Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Björk Biophilia Live – transmisja koncertu Kino Zorza

17 października 2014, godz.: 20:00

bjork-transmisja-koncertu-rzeszow-kino-zorza

bjork-transmisja-koncertu-rzeszow-kino-zorzaPodczas koncertu „Björk: Biophilia Live” szamanka z krainy gejzerów i lodowców udowodni, że muzyka może zmieniać klimat i ratować środowisko. Cztery lata temu skomponowała dziesięć utworów, z których każdy poświęcony był jednej emocji i łączył się z jakimś elementem przyrody (księżyc, błyskawice itp.).

Niezwykle widowiskowy koncert islandzkiej artystki, zarejestrowany w Alexandra Palace w Londynie w 2013 roku, przez Nicka Fentona i Petera Stricklanda, ekspertów w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, którzy użyli do tego przedsięwzięcia 16 kamer. Björk ponownie wykorzystuje 24-osobowy chór, elektronikę oraz specjalnie skonstruowane instrumenty.

Biophilia to nie tylko fenomenalny wizualnie koncert z utworami słynnego, ósmego albumu Björk, lecz równie przemyślany w najdrobniejszym szczególe multimedialny projekt poświęcony przyrodzie i ginącemu pięknu natury. Całość uzupełniono wspaniałymi animacjami, zdjęciami przyrody oraz występem Davida Attenborough.

Szczegóły

Data:
17 października 2014
Godzina:
20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Kino Zorza
3 Maja 28
Rzeszów,