- This event has passed.
KONCERT SYLWESTROWY/ NOWOROCZNY „WIEDEŃ MOICH MARZEŃ – muzyczna podróż do czasów Franciszka Józefa”
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ
MASSIMILIANO CALDI – dyrygent
MAŁGORZATA DŁUGOSZ – sopran
ZOYA PETROVA – sopran
JOANNA SZYNKOWSKA VEL SĘK – sopran
ŁUKASZ GAJ – tenor
STANISŁAW NAPIERAŁA – tenor
KAMILA BARYCZKOWSKA; PAWEŁ KRANZ – soliści baletu
KAMILA BARYCZKOWSKA – choreografia
KRZYSZTOF KORWIN – PIOTROWSKI – scenariusz, reżyseria, multimedia, narracja
W programie m.in.:
J. Strauss; W. A. Mozart; G. Donizetti; J. Offenbach; F. Lehar
“Wiedeń moich marzeń – muzyczna podróż do czasów Franciszka Józefa” to widowisko będące sentymentalną podróżą do cesarskiego Wiednia z czasów Franciszka Józefa i cesarzowej Sissi. Akcja rozpoczyna się i kończy w najsłynniejszym wiedeńskim parku Schönbrunn z pięknymi fontannami, pomnikami, drzewami i mnóstwem kwiatów. Park i pałac – letnia rezydencja Habsburgów należą do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Scenarzystą, reżyserem, narratorem i twórcą projekcji filmowych jest Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny Fundacji Orfeo im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz redaktor naczelny portalu muzycznego ORFEO. Krzysztof Korwin-Piotrowski snuje opowieść o wiedeńskich teatrach operowych i operetkowych, cesarzu Franciszku Józefie i pięknej Elżbiecie Bawarskiej, czule nazywanej Sissi, o wiedeńskich balach, pałacach i parkach, o miłości i wiedeńskiej krwi. Rozbrzmiewa nieśmiertelna muzyka króla walca Johanna Straussa i wybitnego twórcy operetek Franciszka Lehara. Nie zabraknie też muzyki Mozarta i Offenbacha, by pokazać magiczny i kulturowo urozmaicony Wiedeń.
Podczas koncertu wystąpią wspaniali śpiewacy warszawskiej Sceny ORFEO: Małgorzata Długosz – sopran, Zoya Petrova (Rosja) – sopran, Joanna Szynkowska vel Sęk – sopran, Łukasz Gaj – tenor i Stanisław Napierała – tenor, a także soliści baletu Kamila Baryczkowska i Paweł Kranz. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie pod dyrekcją włoskiego mistrza batuty, Maestra Massimiliana Caldiego.
Małgorzata Długosz była solistką Teatru Muzycznego ROMA za dyrekcji Bogusława Kaczyńskiego oraz primadonną Gliwickiego Teatru Muzycznego. Śpiewała również m.in. na scenach Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Nova w Bydgoszczy, Teatru Muzycznego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Lublinie. Występuje na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce, a także na estradach w Europie, USA i Kanadzie.
Łukasz Gaj występował jako solista na deskach: Opery Wrocławskiej, Opery Śląskiej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Wielkiego w Poznaniu i Gliwickiego Teatru Muzycznego. Jest dyrektorem Centrum Paderewskiego. Śpiewa na estradach filharmonii i na festiwalach muzyki poważnej w całej Polsce.
Zoya Petrova – rosyjska śpiewaczka operowa, występująca we Włoszech, Francji, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji, w Słowenii, Chorwacji, Rosji, USA, Japonii, Korei Południowej i Chinach. Była uczestniczką programu kształcenia młodych artystów w Operze Narodowej w Bratysławie, w latach 2017-2018 była solistką Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Samarze (Rosja). W 2022 roku wystąpi w Szwajcarii i w NIemczech jako Papagena w „Czarodziejskim flecie” Mozarta. Zoya Petrova jest laureatką: Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Ady Sari (I nagroda w Konkursie Pieśni 2021), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Rossiniego we Włoszech, a także konkursów w Rosji, na Słowacji i w USA.
Joanna Szynkowska vel Sękzadebiutowała w 2013 roku na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w „Nocy w Wenecji” Straussa w partii Anniny. Występowała w Operze Śląskiej, Krakowskiej Operze Kameralnej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Lubelskiej i na wielu innych estradach w kraju. Śpiewała m.in. Lizę w „Krainie Uśmiechu” Lehara i Adelę w „Zemście nietoperza” Straussa.
Stanisław Napierała rozpoczął swoją działalność artystyczną od występów w znanym i cenionym chórze Resonans con Tutti w Zabrzu. Obecnie kształci się solowo w Akademii Muzycznej w Katowicach, a jego profesorami są Ewa Biegas i Łukasz Gaj. W 2021 roku otrzymał I Nagrodę na XXII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina we Vrable na Słowacji oraz III Nagrodę i Nagrodę im. Bogusława Kaczyńskiego dla najlepszego tenora na Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Jest również laureatem II miejsca na VIII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz.
Krzysztof Korwin-Piotrowski- reżyser i scenarzysta telewizyjny i teatralny, komentator muzyczny, dziennikarz, dyrektor artystyczny Fundacji ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej, redaktor naczelny portalu muzycznego ORFEO. Twórca około 400 audycji telewizyjnych i filmów dokumentalnych o wybitnych Polakach, m.in. Tadeuszu Różewiczu, Janie Nowaku-Jeziorańskim i Wojciechu Pszoniaku, prezentowanych w kraju i za granicą (m.in. w Berlinie, Wiedniu, Nowym Jorku i kanadyjskim Edmonton). Reżyser megaprodukcji musicalowej „Karol” o Janie Pawle II w Tauron Arenie w Krakowie. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. Laureat wielu nagród w konkursach filmowych oraz medalu Zasłużony Kulturze – Gloria Artis, przyznanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
SPRZEDAŻ BILETÓW WKRÓTCE!