Europejski Stadion Kultury 2018

Europejski Stadion Kultury 2018

Tegoroczna edycja wydarzenia Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury odbędzie się w dniach 21 – 24 czerwca.
W trakcie festiwalu jak co roku odbędzie się 40 wydarzeń związanych z różnymi dziedzinami sztuki: koncerty polskich i zagranicznych artystów, wystawy, spektakle, pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie i wiele więcej.

Program ESK 2018

21.06, czwartek:

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja
Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary
9.00 – 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek
09.00 – 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek
12.00 – 17.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24
12.15 – 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+
15.00 – 22.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy
17.30 – 20.00 „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
18:30 wernisaż wystawy „VIOLET – akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26
19.00 – 24.00 performance „Tableau Vivant. Żywy obraz”, BWA
19.00 – 19.45 koncert zespołu Vshood, Klub Festiwalowy
20.00 – 21.00 koncert zespołu Joryj Kłoc, Klub Festiwalowy
21.15 – 22.15 koncert zespołu The Hardkiss, Klub Festiwalowy
21.00 – 22.00 pokaz filmu „5 rozbitych kamer”, Rzeszowski Inkubator Kultury

22.06, piątek:

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja
Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary
9.00 -17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek
09.00 – 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek
10.00 – 19.00 wystawa „VIOLET – akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26
12.00 – 17.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24
12.00 – 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy
12.00 – 14.00 warsztaty tworzenia bajkowych lalek, Klub Festiwalowy
12.15 – 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+
17.30 – 20.00 wystawa „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
18.00 – 18.45 spotkanie z Marcinem Zaborowskim, Podziemna Trasa Turystyczna
18:50 – 20:00 projekcja filmu „Koudelka. Shooting holy land”, Podziemna Trasa Turystyczna
20.00 – 24.00 Koncert Główny, Stadion Miejski
24.00 – 03.00 silent disco, Klub Festiwalowy

23.06, sobota:

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja
Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary
9.00 – 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek
09.00 – 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek
09.00 – 11.00 warsztaty „Fotografia górska i podróżnicza na przykładzie ukraińskich Karpat”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
11.00 – 18.00 wystawa „VIOLET – akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26
12.00 – 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy
12.00 – 18.00 zawody taneczne Battle of the East, Przystań na lato
12.15 – 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+
13.00 – 15.00 wernisaż wystawy fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, diaporama „Fotografia podróżnicza”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
14.00 – 17.00 warsztaty komiksu, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 warsztaty dla dzieci i dorosłych „Słowiańskie duchy dobrych życzeń”, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 Smyk Arena, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 warsztaty plastyczne dla dzieci, Klub Festiwalowy
14.00 – 20.00 Global Village, Klub Festiwalowy
15.00 – 17.00 warsztaty „Fotografia górska i podróżnicza na przykładzie ukraińskich Karpat”, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
17.00 – 19.00 projekcje animacji z 6. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, spotkanie z dyrektorem Festiwalu Piotrem Kardasem, Muzeum Dobranocek
17:30 wystawa „DUOWERNISAŻ | Poznajmy się” RSF, ul. Matejki 10, kontynuacja: 18:30 Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24
17.30 – 19.00 „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
18.00 – 20.00 „Euroshorts jedzie na Wschód” – pokaz filmów krótkometrażowych, Klub Festiwalowy
18:30 – 21:00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe – ul. Grunwaldzka 24
19.30 – 21.00 “Ogrody przyjemności”, Teatr Odela, fontanna na Bulwarach
20.15 – 22.15 koncert Electro East: YUKO i Band [O], Klub Festiwalowy
19.30 – 21.00 koncert “Wysocki. Wschody i zachody”, Rynek
20.00 – 21.30 performance taneczny “Słowiańskie wianki Kupałki”, Fontanna Multimedialna
21.00 – 22.00 koncert “Red Rexen Temple”, Rynek
22.00 – 23.00 koncert PITZ feat Mazzoll i performance Bartosza Nalepy „Świecenie”, BWA
22:30 – 23:50 monodram „St. Nicholas” w wykonaniu Szymona Kuśmidra, Podziemna Trasa Turystyczna
22.30 – 03.00 silent disco, Klub Festiwalowy

24.06, niedziela:

Wystawa plenerowa autorstwa Ireny Gałuszki i Bogdana Szczupaja „Europejski Stadion Kultury 2017”, ul. 3 Maja
Wystawa plenerowa „Sami o sobie”, Bulwary
9.00 – 17.00 wystawa fotografii „Karpaty Wschodnie” Jacka Wnuka, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
09.00 – 19.00 wystawa „Świat przedmiotów i wspomnień rodziców i dziadków”, Muzeum Dobranocek
09.00 – 19.00 wystawa „Dobranocki ze wschodu – Чебурашка”, Muzeum Dobranocek
10.00 – 13.00 wystawa „Jak widzimy Ukrainę?”, Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24
10.00 – 13.00 wystawa „Jak jesteśmy widziani?”, Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
11.00 – 13.00 warsztaty teatralne z Szymonem Kuśmidrem, Klub Festiwalowy
11.00 – 18.00 wystawa „VIOLET – akty i portrety w UV”, Podziemna Trasa Turystyczna, Rynek 26
12.00 – 03.00 Street Food Festival, Klub Festiwalowy
12.15 – 17.45 (wejście na seanse dźwiękowe co 30 min), słuchowisko binauralne Ucho – dźwiękowy wehikuł, Podziemna Trasa Turystyczna, ograniczenie wiekowe: 10+
14.00 – 17.00 warsztaty komiksu, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 warsztaty dla dzieci i dorosłych „Słowiańskie duchy dobrych życzeń”, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 Smyk Arena, Klub Festiwalowy
14.00 – 18.00 warsztaty plastyczne dla dzieci, Klub Festiwalowy
14.00 – 20.00 Global Village, Klub Festiwalowy
17.00 – 18.00 Brave Kids, pochód z ul. 3 Maja do Klubu Festiwalowego
17.00 – 19.00 koncert „Odgłosy zanikającego świata” Kamila Radzimowskiego i Krzesimira Dębskiego, Rynek
18.00 – 20.00 Art Celebration vol. 6 „People of art”, Filharmonia Podkarpacka (wstęp na bezpłatne zaproszenia)
18.00 – 19.00 koncert Jeszcze 8 godzin, Klub Festiwalowy
19.00 – 20.00 koncert Key Story, Klub Festiwalowy
19.00 – 20.00 spektakl “Shafa”, Teatr Maska (wstęp na bezpłatne zaproszenia)
20.00 – 22.00 transmisja meczu Polska – Kolumbia, Klub festiwalowy
20.00 – 22.00 transmisja meczu Polska – Kolumbia, Rynek